Akwarelowe Opowiadania

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.18 23:55 / news / czytano 5011 / opinie 0

Wernisaż wystawy akwareli Andrzeja Michała Beliczyńskiego, prezesa Stowarzyszania Artystów Pienińskich, zgromadził w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/D przyjaciół i zwolenników twórczości artysty.

Andrzej M. Beliczyński od kilku lat mieszka w Pieninach. Jest prezesem Stowarzyszania Artystów Pienińskich. Z zawodu nauczycielem, który za swoją pracę pedagogiczną odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasług. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Śląskim, a malowanie jest dla niego odskocznią od codzienności. Maluje w technice akwareli oraz pasteli. - Akwarela musi trwać u mnie 15 minut, jeśli trwa dłużej to wyrzucam albo wycinam urywki i zostają miniatury. Jak wiecie, jestem fizykiem, matematykiem, więc dla mnie to jest odskocznia od tego wszystkiego choć nie pracuję już czynnie. Jestem na zasłużonej emeryturze. Cieszę się, że mogę być w tym środowisku i chciałbym serdecznie za to podziękować. - mówił autor prac.

W pracach Pana Andrzeja podziwiać można pienińskie pejzaże i architekturę regionu. Wystawa czynna jest do 15 czerwca br. w godzinach pracy Restauracji. 

Stowarzyszenie Artystów Pienińskich zaprasza także do obejrzenia wspólnej wystawy prac swoich członków, która znajduje się w Willi Granit w Krościenku n/D. Zgromadzone są tam prace artystów wykonane techniką malarstwa, rzeźby, haftu i witrażu. Na prośbę właścicieli willi Stowarzyszenie postanowiło stworzyć w niej tzw. miejsce swojego artystycznego pożytku. - Będziemy tu prezentować tematyczne wystawy i myślę, że będzie to prężny ośrodek, w którym zagościmy. - zapewniał prezes SAP Andrzej M. Beliczyński. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij