Delegacja z Krościenka na VI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Węgrzech

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.09.08 11:37 / news / czytano 3169 / opinie 8

Tak niedawno, bo w lipcu węgierskie czardasze podbijały w Krościenku n.D serca mieszkańców i gości, a już w czwartek 1. września o godzinie piątej rano zespół „Krościeńcany” i „Pieniny” wyjechał na imienne zaproszenie zespołu Bibor do  węgierskiego Val na VI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

W festiwalu wzięło udział 12 dorosłych zespołów folklorystycznych, a ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w imprezie zespoły z Polski to honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Roman Kowalski Ambasador Polski na Węgrzech.                                 

W programie czterodniowego pobytu był występ festiwalowy, wspólny korowód,nocne występy i nauka tańca w „Domu Tańca”. Wspólnie z zespołem „Krościeńcany”i „Pieniny” do Val w składzie delegacji gminnej w Val wyjechał Jan Dyda Wójt Gminy wraz z żoną zaproszony przez Tamasa Betcholda Burmistrza Val, Jan Komorek Radny Rady Powiatu Nowotarskiego, Maria Wąsowicz Radna Gminy, a równocześnie przedstawiciel sponsora wyjazdu Agencji Ubezpieczeniowej Lider.

Wyjazd ten to kontynuacja nawiązanej przez „Krościeńcanów” dwa lata temu współpracy z Węgrami.  Do pierwszego spotkania z przedstawicielem węgierskiego zespołu  doszło w czerwcu 2014r. w  czasie koncertu w Ciechocinku. ”Krościeńcany” występowały tam wspólnie z zespołem „Wrzos„ z Włocławka. Zespół z Krościenka n.D gościł we Włocławku  i koncertował na Kujawach na zaproszenie Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach wymiany międzyregionalnej.

W węgierskim festiwalu wzięło udział 12 zespołów folklorystycznych, Polacy zebrali wielkie brawa i słowa uznania, a  Pan Roman Kowalski Ambasador Polski z dumą złożył na ręce członków zespołu podziękowania za wspaniały występ i rozsławiania imienia Polski poza jej granicami.

Wójt Jana Dyda i Burmistrz Tamas Betchold przeprowadzili rozmowy na temat dalszej współpracy pomiędzy miejscowościami. Serdeczne przyjęcie, gościnność, udane występy, piękna pogoda,wizyta w drodze powrotnej w Budapeszcie, to wszystko złożyło się na niezapomniane przeżycia.

.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Lou2016.09.12 20:09
A moim zdaniem nie można było dokonać lepszego wyboru. Pozostali kandydaci byli skompromitowani. Wszyscy oni działali już w gminie. To za ich kadencji, kosztem ogromnego zadłużenia, powstawały poronione sale gimnastyczne, które ostatecznie trzeba bedzie zamykać. Budowa pseudo dróg na wsiach to żaden rozwój, to był stracony czas.
D..pa gierka na księżycu2016.09.10 13:09
No dobrze, tylko jedno pytanie: kto wybrał tego Wójta? Sam się wybrał? Obca cywilizacja go przysłała? NIE! Światli mieszkańcy gminy Krościenko! W listopadzie 2014 Ta co się wiosłem uderzyła w głowę (i to nieraz) lata z plakatami, a w styczniu 2015 chciała już referendum w sprawie odwołania. Jaki z tego wniosek? A no taki, że jacy mieszkańcy taki wójt. Zreszta i tak chyba nastąpił jakiś progres, chociaż pewnie można było dokonać lepszego wyboru.
fal2016.09.10 07:09
U nas to jest tak: " Panie Wójcie na co są pieniądze ? nie ma, nie ma .W takim razie co jest? odpowiedź Wójta - jak to co JA JESTEM!
Lex2016.09.10 02:09
No cóż, są tacy którzy wspierają, pomagają i chcą oraz Ci którzy negują, opluwają, wyśmiewają i krytykują. Gdyby w Krościenku było trochę więcej tych pierwszych, to może przepaść dzieląca nas od Białki, Bukowiny, Chochołowa byłba nieco mniejsza.
ryt2016.09.09 22:09
Janie wiedziałem że taki hojny ten Lider
Do ten i mieszk.2016.09.09 15:09
"sponsor wyjazdu Agencja Ubezpieczeniowa Lider" - drugi akapit, ostatnie zdanie. Warto się nauczyć czytać zanim rzuca się oskarżenia.
mieszk.2016.09.09 10:09
Mam nadzieję że każdy z uczestników tej imprezy, wyjazd pokrył z wlansnej kieszeni
ten2016.09.09 08:09
czy pieniędzy,które zostały roztrwonione na ten wyjazd nie można było wydać sensowniej! Wójt potrafi tylko mówić nie ma pieniędzy-a tu proszę!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij