Policja, PPN, LP i GOPR - wspólna profilaktyka i informacja w Pieninach

Fot. Arch. KPP w Nowym Targu 2014.06.02 12:38 / news / czytano 4410 / opinie 0

W dniu 31 maja 2014 roku policjanci nowotarskiej komendy wspólnie z Strażą Leśną Nadleśnictwa Krościenko n/D, funkcjonariuszem Pienińskiego Parku Narodowego i GP GOPR ze Szczawnicy przeprowadzili drugie działania profilaktyczno-informacyjne w masywie górskim Pienin.

Celem akcji było zwiększenia bezpieczeństwa osobom odpoczywającym w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi w Lasach Państwowych i Pienińskim Parku Narodowym.
 
Podczas działań osobom będącym na szlaku rozdawano informator bezpiecznego turysty. 
 
W działaniach wykorzystano quada zakupionego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze”. Beneficjentem projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Całkowita wartość projektu zamknie się kwotą 42388 EURO. W działaniach brały udział również motocykle crossowe zakupione ze środków przekazanych na Fundusz wsparcia Policji przez Urząd Miasta Nowy Targ.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach programu współpracy transgranicznej RP - RS 2007 - 2013.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Zdjęcia: Arch. KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij