Deszczowy początek TRIADY

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.07.01 13:02 / news / czytano 2846 / opinie 0

W sobotę o 4 rano wystartowali zawodnicy w 60 kilometrowym biegu po Beskidzie Sądeckim, o 10.00 rozpoczęli bieg na 17 i 35 kilometrów.

Sobota to starty dwóch etapów biegu - po Beskidzie Sądeckim rano i po Pieninach bieg nocny. W niedzielę rano do pokonania czekają na zawodników Gorce. 
 
TRIADA -  to słowo oznaczające zbiór 3 elementów. Czemu organizatorzy właśnie tak nazwali bieg? Sercem i bazą biegu jest Krościenko nad Dunajcem – miejscowość położona na styku trzech pasm górskich: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

Zawodnicy mogli wybrać długość dystansu do pokonania w wybranym paśmie górskim albo przebiec wszystkie trzy pasma na długości 50, 68, 80 i 105 km.

Sobota mimo deszczowa od samego rana przyciągnęła do Krościenka ludzi z całej Polski, najpierw na trasę wyruszyli zawodnicy dystansu Beskid Sądecki 60 km, następnie na 35 i 17 kilometrów. Biuro zawodów znajduje się w Zajeździe  Sokolica – ul.Jana III Sobieskiego 7.

Jeszcze dzisiaj o godzinie 21.00 obok Amfiteatru pod Wierzbą nad Dunajcem, wystartują zawodnicy na trasie Pieniny Nocne na 11 kilometrów. Organizatorem TRIADY jest Fundacja Kocham Góry, RUNONLINE.PL, Stowarzyszenie Biegowe Pogórze – Bartkowa. Uroczysta dekoracja uczestników przewidziana została na niedzielę na godzinę 16.30 obok biura zawodów.

Biegi dla dzieci - zapisy w sobotę w Biurze Zawodów od godziny 16.00. Zapraszamy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda.Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij