Do dwóch razy sztuka - popił, pojeździł, usłyszał zarzuty

Fot. 2021.03.01 17:00 / news / czytano 584 / opinie 0

W minioną niedzielę 43-letni mężczyzna miał nieodpartą chęć podróżowania swoim BMW. Nie zauważył jedynie, że ma około trzy promile alkoholu w organizmie.

43-letni mężczyzna w niedzielne południe w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadąc samochodem osobowym marki BMW uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia, a następnie na ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał.
 
- Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowych zastali w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został przewieziony do miejscowego komisariatu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej  na ul. Szalaya w Szczawnicy. Okazało się, że 43-latek ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty - relacjonuje asp. Dorota Garbacz specjalista ds. informacyjno - prasowych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij