Doroczne spotkanie opłatkowe środowisk twórczych

Fot. AS 2016.01.29 20:11 / news / czytano 2289 / opinie 0

W czwartek 28 stycznia w budynku szczawnickiego gimnazjum miało miejsce spotkanie opłatkowe lokalnych środowisk twórczych, w którym udział wzięli muzycy, poeci, rzeźbiarze, aktorzy, malarze, pisarze, hafciarze i inne osoby zaangażowane w działalność kulturalną w Szczawnicy i w okolicach.

Rozpoczynający wieczorną uroczystość Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, Piotr Gąsienica, życzył wszystkim zebranym dalszej owocnej pracy twórczej a artystom, którzy się dotąd jeszcze nie ujawnili, odwagi i rozwijania talentów. Następnie obecny na spotkaniu opłatkowym ks. Piotr Dydo-Różniecki odmawiając modlitwę stołu, pobłogosławił pokarmy.

Za przygotowany swojski i po domowemu smaczny poczęstunek zadbały gospodynie z Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan, licznie zresztą reprezentowanego podczas Opłatka. Wieczorne spotkanie uświetniły występy kilku wokalistów, zespołów i kapel.

Dziewczęta z Zespołu Juhasy oraz wychowanki szczawnickiej filii Szkoły Muzycznej przy akompaniamencie Ewy Zachwiei zaśpiewały kilka kolęd i piosenek. Po góralsku skocznie przygrywała Kapela Jaworcanie a także Zespół Folk Power. Młoda szczawnicka mezzosopranistka Ewa Marta Zachwieja wystąpiła w krótkim recitalu.

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, sekretarz Miasta i Gminy Tomasz Ciesielka, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja i inni szczawniccy radni, wspomniani już przedstawiciele ZW, członkowie działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury Teatru Amatorskiego, członkowie Szczawnickiego Chóru Kameralnego, artyści-plastycy ze szczawnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, tancerze i śpiewacy z zaprzyjaźnionego ze Szczawnicą Zespołu Pieniny z Krościenka nad Dunajcem oraz pracownicy, współpracownicy i sympatycy Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, która to instytucja byłą organizatorem opłatka.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij