Dotacja na remont figury św. Jana Nepomucena

Fot. 2019.05.14 18:17 / news / czytano 753 / opinie 0

Czek z dotacją w wysokości 10 tys. zł. trafił w ramach programu "Kapliczki Małopolski" do Szczawnicy. 

Wręczenia dokonali m. in. Marszałek Łukasz Smółka oraz Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga. Miasto i Gmina Szczawnica otrzymało 10 tys. zł na remont konserwatorski figury św. Jana Nepomucena.

- Jest to pierwsza ale długo oczekiwana dotacja (we wcześniejszych latach bez sukcesu), która pozwoli nam rozpocząć proces renowacji nie tylko figury ale również kapliczki i bezpośredniego otoczenia - zaznacza burmistrz Szczawnicy. 

Kapliczka pw. sw. Nepomucena usytuowana jest na brzegu rzeki Grajcarek na skrzyżowaniu ulic Szalaya i Szlachtowskiej i Samorody i stanowi własność Gminy Szczawnica.
Autor: Oprac. Red
Źródło: Fb G. Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij