Druhowie ze Sromowiec Niżnych z nowym samochodem

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2017.09.19 21:49 / news / czytano 3199 / opinie 0

To piąty nowy samochód dla druhów z jednostek gminnych samorządu czorsztyńskiego w ostatnich latach zakupiony w celu unowocześnienia ochrony przeciwpożarowej w gminie. Tym razem nowa Scania trafiła do Sromowiec Niżnych. 

17 września w Sromowcach Niżnych odbyło się uroczyste poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego SCANIA, które rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Po zakończeniu mszy zaproszeni goście, strażacy oraz poczty sztandarowe przemaszerowali na plac obok remizy.

Podczas uroczystości poświęcono samochód  oraz wręczono podziękowania fundatorom i odznaczenia strażakom OSP w Sromowcach Niżnych.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki SCANIA zakupiono dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Czorsztyn, Polskiemu Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich, Marioli i Adolfowi Plewa, Marcie i Robertowi Miś oraz Druhom OSP Sromowce Niżne.

- To już piąty samochód zakupiony dla jednostek straży pożarnej w naszej gminie. Cieszymy się z nowego samochodu, bo dzięki dobremu sprzętowi oraz gotowości strażaków do niesienia pomocy możemy czuć się bezpiecznie - podkreśla wójt gminy Tadeusz Wach.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij