Jak nie czytam, jak czytam - szkoła podstawowa włączyła się w ogólnopolską akcję

Fot. Wiktor Ćwiertniewicz 2018.06.09 15:55 / news / czytano 1445 / opinie 0

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku n.D dołączyła do kilkuset tysięcy uczniów z całej Polski i czytała przez godzinę książki na luzie, bez przymusu, każdy to na co ma ochotę, w pełnym słońcu i w cieniu. 

Sceneria jak widać -  Dunajec, most, ule, piasek, trawka, leżaczki... Mamy nadzieję, że nasz udział w liczbie 201 pomoże pobić zeszłoroczny rekord 459 tysięcy czytających w jednym momencie. Akcję masowego, publicznego czytania jak co roku organizuje czasopismo ''Biblioteka w szkole''. 
 
Była to 3 edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać. W ten sposób jako redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, wraz z ponad 2000 bibliotek, zorganizowała największą akcje czytelniczą w Polsce.
Autor: BiblPieniny
Zdjęcia: Wiktor Ćwiertniewicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij