Ekspresowe tempo budowy mostu na potoku Grajcarek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.07 22:53 / news / czytano 2754 / opinie 0

Dobiegają końca prace przy budowie obiektu mostowego "Malinów" na potoku Grajcarek w Szczawnicy - Szlachtowej wraz z korektą trasy dojazdów. Wykonawca uporał się z odbudową w trzy miesiące.

Samochody poruszają się już po nowej przeprawie nad Grajcarkiem, choć nadal w ruchu wahadłowym. Pracownicy firmy "ESBUD" z Ochotnicy Dolnej - wykonawcy inwestycji zapewniają, że zdążą z pracami do najbliższego piątku tj. do 10 lipca i na drodze nie będzie utrudnień dla kierowców.

-  Oczywiście po dopuszczeniu ruchu prace porządkowe będą trwały jeszcze prawdopodobnie przez trzy tygodnie - mówi Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy.

Przypomnijmy, inwestycja jest wspólnie realizowana przez Starostę Powiatu Nowotarskiego Krzysztofa Fabera i Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorza Niezgodę przy wkładzie finansowym Szczawnicy w kwocie 700 tys. złotych. Pozostałe środki w wysokości ponad 3,6 mln złotych pokrywa starostwo, które na inwestycje otrzymało środki z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Teren budowy uroczyście przekazany został wykonawcy 31. marca br.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij