GOPR: Pracowity weekend

Fot. Fb GOPR Szczawnica 2022.09.26 20:17 / news / czytano 368 / opinie 0

Kolejny weekend w górach dobiegł końca. Ratownicy w sobotę przeprowadzili jedną akcję ratunkową. W rejonie Sokolicy w Pieninach konieczna była ewakuacja w noszach Kong kobiety, która doznała urazu kostki i nie była w stanie kontynuować wędrówki.

Poza tym w rejonie Zawoi udzieliliśmy pomocy uczestnikowi zawodów, które obstawiliśmy wspólnie z kolegami z GOPR Beskidy, a także dzięki aplikacji Ratunek naprowadziliśmy na szlak turystów z problemami orientacyjnymi w rejonie Lubonia Wielkiego w Beskidzie Wyspowym.

Natomiast w niedzielę przeprowadziliśmy cztery działania ratunkowe w górach: udzielaliśmy pomocy kobiecie, która w lesie w rejonie Kornatki złamała nogę podczas zbierania grzybów, ewakuowaliśmy z gór kobietę, która doznała urazu stawu skokowego na niebieskim szlaku około 300 metrów ponad Schronisko Orlica Szczawnica, pomagaliśmy w transporcie do karetki motocyklisty, który upadł podczas wyścigu w Beskidzie Średnim oraz pomagaliśmy turyście, który doznał urazu w rejonie Turbacza.
Autor: oprac.red.
Źródło: GOPR Podhale
Zdjęcia: Fb GOPR Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij