Nieoznakowany samochód służbowy dla Komisariatu Policji w Krościenku

Fot. 2013.05.20 23:22 / news / czytano 2219 / opinie 0

Gminy Czorsztyn, Krościenko n/D, Ochotnica Dolna oraz Szczawnica przeznaczą po 5 tys. złotych na Fundusz Wsparcia Policji.

Dzięki ofiarności samorządowców policjanci z Krościenka n/D niebawem otrzymają samochód służbowy. Nieoznakowany radiowóz trafi do jednostki najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Decyzję o przekazaniu środków finansowych w formie dotacji celowej z budżetu radni podjęli na ostatnich posiedzeniach Rady Gmin. Szczegółowe warunki i termin udzielenia dofinansowania a także zasady rozliczania środków określone będą w porozumieniu między włodarzami gmin a Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji.  

Jednostki samorządu terytorialnego mogą udzielać Policji pomocy zarówno w formie finansowej jak i rzeczowej. Wykonując zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego w sposób pośredni jednostki samorządu terytorialnego wspierają Policję, dofinansowując jej działalność na terenie danego samorządu zgodnie z Ustawą z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 287 poz.1687 z późn. zm.).
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij