Drogowskazy do nieba - zaproszenie na wystawę

Fot. 2014.03.11 09:02 / news / czytano 3327 / opinie 0

Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz portal Laudate.pl zapraszają na wystawę „Drogowskazy do nieba”, która rozpocznie się 16. marca 2014 r. w godz. 11:30 do 14:30 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy.

Podczas otwarcia wystawy o godzinie 12.00 zostanie wygłoszony wykład „Droga do nieba”, który poprowadzi organizator wystawy i właściciel znacznej części kolekcji Błażusiak Jarosław (Jantk Gall) założyciela portalu katolickiego Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi. Będzie mówił o tradycyjnych katolickich wartościach zawartych w zebranych modlitewnikach o zwyczaju wspólnej modlitwy w rodzinach oraz o związkach wiary katolickiej z patriotyzmem.
 
Na wystawie zgromadzone zostało ponad 400 modlitewników, potężny zbiór międzywojennej prasy katolickiej oraz bogata kolekcja druków ulotnych. Będzie możliwość obejrzenia unikalnych perełek takich jak np. modlitewnik żołnierza, którego właściciel brał udział w Bitwie Warszawskiej, ręcznie pisany modlitewnik zesłańca syberyjskiego oraz wiele innych unikatowych publikacji.
 
Zwracamy się z serdeczną prośbą do osób posiadających stare modlitewniki i książeczki, które częstokroć nieużywane zalegają strychy i półki, aby zechciały jeśli to możliwe wzbogacić kolekcję wystawy (a w przyszłości Muzeum archiwalnych modlitewników i sztuki sakralnej) modlitewniki będzie można przynieść na wystawę.

W poniedziałek 17. marca w Szkole podstawowej nr 1 oraz w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy odbędą się "żywe lekcje historii i patriotyzmu". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij