Jaworczańska Pasterka w oprawie góralskiej

Fot. AS 2015.12.25 23:36 / news / czytano 3141 / opinie 0

Jak co roku kolędowanie na góralską nutę nadało uroczysty ton jaworczańskiej Pasterce, celebrowanej w kościele św. Jana Chrzciciela, byłej cerkwi.

Nabożeństwo rozpoczęło się od wniesienia do kościoła lampionu z Betlejemskim Światłem Pokoju, które tym razem przywędrowało z Bańskiej Niżnej. Następnie ksiądz proboszcz Tadeusz Wojciechowski na znak Narodzenia Pańskiego, zaniósł do żłobka figurę małego Jezusa. Góralską oprawę mszy św. w tym śpiewy, czytania, modlitwę wiernych, niesienie darów i muzykowanie zapewnili wierni z Jaworek oraz ci, którzy sympatyzują z Jaworkami a mieszkają gdzieś dalej. Grali i śpiewali wszyscy od najmłodszych po najstarszych.
Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij