Krościenko: Kolejna dotacja dla promocji kultury romskiej

Fot. 2016.04.08 09:34 / news / czytano 2876 / opinie 0

W czwartek 7 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Krośnicy odbyło się spotkanie rodziców i dzieci, podczas którego wójt gminy Jan Dyda przekazał dzieciom zakupione przez gminę instrumenty muzyczne (gitara, basy, skrzypce ,akordeon, cajon, kastaniety, tamburyna).

Jest to efekt realizacji projektu pn: „Promocja kultury romskiej” na który gmina otrzymała kolejną dotacje w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020. Projekt obejmuje dalszą integrację społeczną pomiędzy społecznością romską i polską na terenie gminy Krościenko i jest kontynuacją projektu realizowanego w 2015r. pn: Romowie są wśród nas” -zajęcia integracyjno-edukacyjne z tańca, śpiewu, gwary oraz kultywowanie tradycji romskiej wśród społeczności lokalnej”. 

Działania w 2016 roku  zostały wzbogacone o naukę gry na instrumentach. Zajęcia prowadzone są przez 2 instruktorów p.Daniela Delimatę oraz p.Artura Majerczaka. Pan Artur posiada ukończone kursy instruktorskie oraz choreograficzne studium kwalifikacyjne z dziedziny Tańca Ludowego i Artystycznego, oraz  kurs Instruktorów Zespołów Podhalańskich oraz Muzyków Ludowych I i II stopnia. Praca instruktorów  skupiać się będzie na m.innymi  kształtowaniu wrażliwości muzycznej dzieci. Swoim zakresem obejmować będzie regularne próby zespołu, podczas których dzieci będą  ćwiczyć śpiew, grę na instrumentach. Zostanie również przygotowany program artystyczny na  gminne uroczystości, spotkania, czy  imprezy integracyjne. Zajęcia odbywają w Szkole Podstawowej w Krośnicy. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krośnicy udostępniła nieodpłatnie salę do prowadzenia zajęć. Opiekę nad dziećmi i pomoc przy realizacji projektu pełni sołtys p.Anna Jurkowska- Markot oraz nauczyciel p.Anna Siedlarczyk.

Wójt zapewnił zebranych, że gmina będzie podejmować kolejne działania mające na celu między innymi dalszą integrację wśród dzieci, gdyż to będzie procentowało w ich późniejszym życiu.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij