Lato w Mizernej w nowym amfiteatrze

Fot. 2014.08.14 21:33 / news / czytano 3074 / opinie 0

Mizerna - klimatyczna wieś, gdzie wśród cieni drzew i szumu strumyka można znaleźć chwilę by zaczerpnąć tchu i nieco odpocząć.

Spokój i cisza zachęca do popołudniowej drzemki na hamaku, w cieniu drzew... Jednak nie zawsze tak wygląda dzień  w Mizernej. Wioska zmienia się diametralnie, w dniu „Lata w Mizernej", a odgłosy muzyki i zabawy niosą się jeszcze długo po tym jak mrok spowije domy.

Już 15 sierpnia br. polany na tzw. koszarach ponownie wypełnią się tłumem miejscowych i turystów, którzy podrygiwać będą w rytm melodyjnej muzyki, czy też na dłuższą chwilę zagoszczą przy stołach uginających się pod ciężarem lokalnych smakołyków przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mizernej.

W tym roku jednak impreza odbędzie się w nowym amfiteatrze, który przez kolejne lata służył będzie mieszkańcom wsi. Nowo powstały obiekt posiada drewnianą konstrukcję i wykończony został blachą dachówkową. Jego wymiary to 12 m x 6 m. Co istotne, obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie specjalnego podjazdu.

Wartość całkowita zrealizowanego zadania wynosi 55 000 zł, z czego pozyskane dofinansowanie 24 990 zł. Pozostała kwota tj. 30 010 zł stanowi wkład własny Gminy Czorsztyn. Projekt zrealizowano w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu: „małe projekty", wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce -Pieniny".
Prace obejmujące m.in.:

  • roboty ziemne i fundamentowe
  • wykonanie drewnianej konstrukcji amfiteatru
  • wykonanie pokrycia dachowego blachą dachówkową
  • montaż rynien i rur spustowych
  • wykonanie schodów i balustrad
  • wykonanie pochylni dla niepełnosprawnych
 zrealizowała firma Ogólnobudowlana Pana Marka Głowy z Łopusznej.

Obiekt jest ogólnodostępny dlatego też użytkownikom amfiteatru życzymy wielu pozytywnych wrażeń, jak również składamy cichy apel: „Szanujcie i dbajcie, by służył latami...”
Autor: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij