Maniowy: Czysta woda z kranu dla mieszkańców

Fot. Biuro Prasowe UMWM 2017.11.05 08:50 / news / czytano 2037 / opinie 0

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 r. dostępu do wodociągów w gminie Czorsztyn nie miał co czwarty mieszkaniec. Teraz ma to się zmienić.

Mieszkańcy, ale także turyści wypoczywający nad Jeziorem Czorsztyńskim, już za nieco ponad rok będą mogli korzystać z wody jeszcze wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki budowie nowej przepompowni oraz stacji uzdatniania wody, które powstaną w miejscowości Maniowy (powiat nowotarski). Umowy gwarantujące dofinansowanie ze środków unijnych, wynoszące ponad 1,54 mln zł, przekazał przedstawicielom Gminy Czorsztyn Leszek Zegzda z zarządu województwa.
 
-Ziemia czorsztyńska to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Małopolski. Liczne szlaki turystyczne i trasy narciarskie z widokami na Pieniny czy Gorce, przystanie kajakowe oraz możliwość uprawiania sportów ekstremalnych – to tylko niektóre atrakcje, jakie przyciągają tutaj turystów z całej Polski. Dzięki budowie przepompowni i stacji uzdatniania wody nie tylko zapewnimy mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości wody, ale też zadbamy o to, co na tej ziemi najcenniejsze, czyli jej bogatą i wyjątkową przyrodę– mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za turystykę. 

W ramach projektu, którego łączna wartość to ponad 2,23 mln zł, planowana jest też budowa studni głębinowej o głębokości 90 metrów. Powstanie także nowa instalacja wodociągowa i energetyczna, jak również kanalizacja deszczowa i sanitarna. Budynek zyska też nowoczesne hale technologiczne, a pracownikom i mieszkańcom zostanie zapewniony do niego łatwiejszy dojazd. Dzięki zainstalowanym przy przepompowni nowoczesnym panelom słonecznym, budynek będzie też jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Biuro Prasowe UMWM
Zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij