Małopolska myśli o Tobie

Fot. 2015.09.28 17:56 / news / czytano 1847 / opinie 0

To siódma impreza plenerowa w Małopolsce. Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Suchej Beskidzkie odbędzie się  w sobotę 3 października na dziedzińcu Zamku w Suchej Beskidzkiej.

Od godziny 13:30 czekają dziesiątki atrakcji, koncerty i konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. rower, hulajnoga i deskorolka. Wieczorem zagra zespół Future Folk. 

Festiwal Funduszy Europejskich to przede wszystkim okazja do spotkania się z małopolskimi beneficjentami funduszy unijnych. Ci nietuzinkowi wystawcy zaprezentują na swoich interaktywnych stoiskach przeróżne formy działalności, zaproszą do wspólnych warsztatów, będzie też można zakupić oryginalne produkty i pamiątki czy skosztować lokalnych przysmaków. Zobaczymy stoiska wystawców z Małopolski, wśród nich przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji kultury, szkół wyższych i muzeów. Wszyscy oni sięgnęli po środki unijne, wykorzystując je na założenie lub rozwój działalności biznesowej, wytwórczej lub stworzyli nowe, innowacyjne projekty.
 
W specjalnie rozstawionym festiwalowym miasteczku namiotowym będą czekały różne atrakcje, m.in. warsztaty druku na odzieży, pokazy toczenia naczyń ceramicznych na zabytkowym kole garncarskim, zabawy z tworzeniem biżuterii, warsztaty artystyczne (m.in. malarstwa na szkle), zajęcia edukacyjne, rodzinne gry i łamigłówki, pokazy haftu komputerowego, warsztaty tworzenia zabawek, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (do wygrania, m.in. rower, hulajnoga i deskorolka).

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Future Folk, którego koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Z mocnym akcentem ruszyli na podbój polskiej sceny artystycznej. Grają muzykę, która odzwierciedla ich charaktery: góralską charyzmę, siłę nowoczesności i taneczny temperament. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Wcześniej wystąpią także: Kapela Mała Ziemia Suska, Miejska Orkiestra Dęta, Big Band uczniów Szkoły Muzycznej, Ziemia Suska i Paulina Bisztyga.

Więcej o Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” można przeczytać na stronie: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl 

Festiwal „Małopolska myśli o Tobie” organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Na wydarzenie zaprasza Marek Sowa, marszałek Małopolski.
 
Spot zapraszający na Festiwal w Suchej Beskidzkiej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij