Marcin Sopka z Jaworek po raz kolejny będzie walczył

Fot. 2017.10.06 16:30 / news / czytano 1245 / opinie 0

Marcin Stopka – kickboxer z Jaworek już wkrótce znów zawalczy na wielkiej gali kickboxingu. W sobotę 14 października we Wrocławiu podczas gali Fight Exclusive Night 19 „Bitwa o Wrocław” zmierzy się z atletycznie zbudowanym Krzysztofem Kottasem, zawodnikiem trenującym w klubie UKS Gladius Trzebnica. Walka będzie się toczyć w formule K-1 w kat. do 70kg.

Tak o Marcinie piszą organizatorzy gali: „Stopka pochodzi z niewielkiej górskiej wsi Jaworki koło Szczawnicy, ale trenuje w klubie Fight House Nowy Sącz. Formę i umiejętności szlifuje u znakomitego zawodnika i trenera Rafała Dudka, który swoim podopiecznym przekazuje wiedzę zdobytą m.in. w słynnym holenderskim klubie Mike’s Gym. Jaworczanin zaliczany jest do największych talentów swojego pokolenia, czego potwierdzeniem są m.in. dwa złote medale zdobyte w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 oraz brązowy medal wywalczony na Pucharze Polski K-1 w 2014 roku”.

Ponadto Stopka w przeszłości sprawił niemałą sensację, pokonując na międzynarodowej gali FBF w Krynicy zawodowego mistrza świata Sandora Gronai z Węgier. W zeszłym roku w jesieni na gali Celtic Galdiator zwyciężył z Australijczykiem Lukiem Bamptonem. Również w zeszłym roku Stopka debiutował na FEN-ie.

Więcej informacji pod linkiem do strony FEN: http://fen-mma.com/stopka-kontra-kottas-na-fen-19/

Autor: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij