Najstarszy szlak na Sokolicę wyremontowany

Fot. Arch. PPN 2016.10.17 09:20 / news / czytano 2690 / opinie 0

W bieżącym roku zakończono remont fragmentu zielonego szlaku turystycznego tzw. „Ścieżki Madei” od Krasu do przełęczy Sosnów. Odcinek ten, prowadzący na Sokolicę, jest najstarszym wytyczonym szlakiem turystycznym w Pienińskim Parku Narodowym.

Dzięki uprzejmości Wspólnoty Leśnej - właściciela gruntu, szlak poprowadzono w dolnym odcinku w terenie o mniejszym nachyleniu z pominięciem stromego i niebezpiecznego szlaku zrywkowego, natomiast w środkowym odcinku wygodnymi zakosami. W ramach remontu wykonano nową podbudowę i nawierzchnię z kamienia tłuczonego, nowe krawężniki, stopnie i przepusty odprowadzające nadmiar wody. Wzdłuż remontowanego szlaku stworzono nowe miejsca odpoczynku z drewnianymi ławami, wymieniono kierunkowskazy, tabliczki z nazwami miejsc oraz tablice informacyjne. Ze względu na trudny teren wszystkie prace wykonano beż użycia maszyn.

Remont szlaku mający na celu poprawę bezpieczeństwa turystów i zabezpieczenie przyległych terenów leśnych przed rozdeptywaniem wykonano w ramach projektu „LIFE Pieniny PL” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2013 roku w ramach projektu wyremontowano szlaki turystyczne na łącznym odcinku 1260 mb.
Autor: Andrzej Kowalski
Źródło: PPN
Zdjęcia: Arch. PPN
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij