Podrzucanie śmieci kosztuje

Fot. Arch. Straży Miejskiej 2014.10.15 17:28 / news / czytano 2796 / opinie 0

Straż Miejska w Szczawnicy zatrzymała w ostatnich dniach osobę, która podrzucała śmieci w miejsca do tego nieprzeznaczone.

Szczawnica podobnie jak inne podhalańskie gminy boryka się z problemem podrzucania śmieci w miejsca do tego nieprzeznaczone. Proceder taki w większości stosują osoby prowadzące działalność gospodarczą, próbując w ten sposób obniżać swoje rachunki za wywóz odpadów komunalnych.
 
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Szczawnicy ujawnili sprawcę takiego  wykroczenia, który za swój czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 
 
Strażnicy przestrzegają przed takimi praktykami, gdyż każdy ujawniony przypadek będzie surowo karany. Apelują również o przekazywanie informacji w przypadkach zauważenia nielegalnego pozbywania się odpadów, ponieważ koszty sprzątania dzikich wysypisk ponoszą wszyscy mieszkańcy. Numer alarmowy Straży Miejskiej w Szczawnicy 666 059 090.
Autor: Andrzej Bańkosz / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Straży Miejskiej
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij