Nigel Kennedy zagrał w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.17 17:26 / news / czytano 8419 / opinie 0

Muzyczna podróż po historii muzyki skrzypcowej, począwszy od sonat Bacha po kompozycje współczesne, inspirowane klasyką, jazzem i muzyką etno – tak komentowano wtorkowy koncert Nigela Kennedy’ego w Szczawnicy.

Podczas koncertu pt. "Bach to the future" Kennedy zagrał w Uzdrowisku Szczawnica wraz z innymi znanymi muzykami, jazzmanami, rockmanami; akordeonistą Marianem Mexicanu, altowiolistą Tomaszem „Kukushem” Kukurbą, kontrabasistą Yaronem Stavi, perkusistą Krzysztofem Dziedzicem oraz gitarzystą Doug’iem Boyle, którego korzenie sięgają legendarnego zespołu "Caravan".

W pierwszej części koncertu publiczność wysłuchała wykonania utworów m.in. „Chaconne” Jana Sebastiana Bacha i „Taniec Rumuński” Beli Bartoka. Część druga koncertu była pełna werwy i humoru, artyści wykonali w niej utwory m.in. Jimmy’iego Hendrix’a „3rd Stone from the Sun”, a także nowy utwór Kennedy’ego „Talk, Talk, talk”.

Koncert zorganizowano w Dworku Gościnnym, którego historia sięga XIX wieku kiedy to stanowił on kulturalne centrum Pienin. Dworek doszczętnie spłonął w 1962 r. i został z dbałością odbudowany w 2011 r. Impreza odbyła się w jego głównej części -  sali widowiskowej.

Agnieszka Kennedy, założycielka Fundacji 4ART, która była organizatorką wtorkowego koncertu powiedziała, że to wydarzenie jest początkiem nowego projektu pn. "Seventh Mountain Concerts". - Będzie to cykl wydarzeń muzycznych, które będą odbywać się w magicznych miejscach na Podhalu i w Małopolsce. Pierwszym takim miejscem jest właśnie Dworek Gościnny. To niesamowite miejsce z wielkim potencjałem, które powoli i konsekwentnie staje się ośrodkiem kulturalnym regionu – dodała Kennedy.

Helena Mańkowska z Grupy Thermaleo, która współorganizowała koncert, powiedziała po koncercie, że odbudowany z mozołem po pożarze Dworek Gościnny powraca do swojej tradycyjnej roli - Koncert Nigela Kennedy'ego był wspaniałym wydarzeniem artystycznym, które przyciągnęło komplet publiczności. To, że artyści światowego formatu koncertują w Dworku Gościnnym ogromnie nas cieszy – powiedziała.

W czasie tegorocznej letniej edycji projektu "Seventh Mountain Concerts" już w środę odbędzie się koncert "Orchestra of life i goście”, którego gościem specjalnym będzie Tomasz "Kukush" Kukurba, frontman zespołu Kroke. Koncert odbędzie się w Muzycznej Owczarni w Jaworkach niedaleko Szczawnicy.

Autor: Oprac. red.
Źródło: PAP
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij