Nowoczesność z Funduszy Europejskich

Fot. 2020.12.10 16:13 / news / czytano 812 / opinie 0

Wójt Gminy Ochotnica Dolna, z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego odebrał umowę na realizację zadania „Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Ochotnica Dolna”. Projekt ten jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Jest to dofinansowanie pozyskane przez Gminę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu zostanie wymienionych 30 starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach, wykorzystujących paliwa stałe, na nowoczesne kotły na biomasę, automatycznie zasilane paliwem oraz zostaną przeprowadzone prace przystosowawcze instalacji wewnętrznej do wymiany 30 źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych. Odbędzie się także kampania edukacyjno - informacyjna dla mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna, mająca na celu promowanie postawy proekologicznej, poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w zakresie poprawy efektywności energetycznej, oszczędności zasobów naturalnych oraz obniżenia niskiej emisji.

Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 30.09.2022 r. Co roku będzie wymienianych 10 kotłów. 

Wartość dofinansowania wynosi 292 484,47 zł a koszt całkowity zadania to 297 103,50 zł.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij