Krościencanie we Włocławku

Fot. Henryk Jarosz 2014.06.09 11:18 / news / czytano 7501 / opinie 3

W dniach 5-8 czerwca br. we Włocławku gościł zespół ”Krościencanie” z Krościenka nad Dunajcem.

6. czerwca  "Krościencanie"  wraz z zespołem "Wrzos" wystąpili w Zespole Szkół nr 3 w ramach projektu "Rozwijamy nasze pasje". Oprócz występów były także okolicznościowe wystawy na temat Pienin uczniów i nauczycieli z Włocławka oraz artystów z Krościenka. O godz. 13.00 kapela Jaśka Kubika powitała gości Uroczystego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W obradach wzięła udział delegacja z Krościenka n/D na czele z wójtem p. Stanisławem Gawędą. W pomieszczeniach gdzie obradowano był widoczny herb Krościenka i baner reklamujący Pieniny i Krościenko n/D. Po obradach "Krościencanie" zostali zaproszeni do zwiedzenia Muzeum Diecezjalnego i Katedry we Włocławku. Odwiedzili także nowe centrum kultury "Browar B" oraz pojechali na włocławską tamę, miejsce śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

7. czerwca goście z Krościenka wraz grupą uczniów ZS Nr 3 udali się do Torunia, aby zwiedzać zabytki miejskiej starówki. O godz. 15.00 zespół przybył do Ciechocinka gdzie wraz z zespołem „Wrzos” dali występ w uzdrowiskowej muszli koncertowej. Po koncercie odbył się spacer wokół ciechocińskiej tężni.

8. czerwca o godz. 10.00 w kościele pw. "Najświętszego Zbawiciela" odprawiona została Msza Święta. Oprawę muzyczną wykonali członkowie zespołu i kapele "Krościencanie" i "Wrzos". Po mszy odbył się koncert pieśni pienińskich i kujawskich oraz prezentowano wiersze krościeńskiej poetki p. Krystyny Aleksander. 

Organizatorami tej udanej wizyty byli: p. Maria Krasucka z Włocławka oraz p. Danuta Machała z Krościenka n/D.
Autor: Henryk Jarosz
Zdjęcia: Henryk Jarosz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

swój2014.06.17 11:06
A ja się dziwię skąd ta miłość p. Danuty do wójta, Szybko zapomniała ,że ją wyrzucił z pracy, póżniej sądy itd. Miłość przed wyborami nie zna granic, h i p o k r y z j a wszedzie , myślą, że ludzie w Krościenku to cały czas bezmózgowie niemyślące. Kompromitacja !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prenc Trzoska2014.06.09 12:06
Wkradł się w mój poprzedni post niezamierzony błąd. Oczywiście chodzi tym razem o zespół Krościencanie a nie Pieniny. Pozdrawiam członków obu zespołów i życzę im samych sukcesów!
Prenc Trzoska2014.06.09 12:06
A czy wielce szanowny Wójt zapłacił za ową eskapadę z własnej kieszeni? Bo przy obecnym stanie budżetu gminy nietaktem byłoby podróżowanie na koszt mieszkańców. Uprzedzając ewentualne ataki na mnie - uważam że nasz zespół Pieniny jako emisariusz naszej kultury ma pełne prawo do dofinansowania ale owa delegacja z gminy (liczba osób nieokreślona) powinna płacić z własnych pieniędzy. Z obecności Wójta tam nie przyjdzie gminie zupełnie nic, bo po co on tam pojechał? Podpisywać umowy handlowe, partnerstwa czy może pojeść, pozwiedzać i popić zapewne też za nasze? Powinien teraz przedstawić kosztorys swojego pobytu tam wraz ze sprawozdaniem tego co tam robił. Chyba że płacił ze swoich i był jako osoba prywatna. Ale skoro napisano że był z delegacją to można to wykluczyć. Żądamy przejrzystości w działaniu gminy!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij