Parkingowa metamorfoza

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.28 15:35 / news / czytano 3582 / opinie 0

Najważniejszy dla miasta parking zlokalizowany w samym centrum przy dolnej stacji Polskich Kolei Linowych został w ostatnich tygodniach gruntownie wyremontowany przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

W ostatnich latach miejsce to nie przysparzało władzom samorządowym swoim wyglądem satysfakcji. Zniszczone odwodnienie, zniszczona nawierzchnia samego parkingu jak i drogi dojazdowej mocno dawały się we znaki korzystającym z tego miejsca turystom. Od wielu lat planowana inwestycja wielopoziomowego parkingu dla 600 samochodów była odkładana ze względu na nieuregulowane kwestie własnościowe terenu. - Na dzień dzisiejszy sytuacja własnościowa tego terenu jest taka, że mamy tytuł prawny do pobierania pożytków z tego terenu, ale również możemy inwestować w tym miejscu.  Zdecydowaliśmy z naszymi radnymi, że nie będziemy dalej czekać na rozwikłanie tych kwestii, które trwają już latami i nie będziemy w dalszym ciągu wysłuchiwać krytyki pod naszym adresem, że nie potrafimy rozwiązać tego problemu. Inwestycja, którą właśnie zakończyliśmy znacząco zmieniła warunki przy dolnej stacji PKL. - podkreśla Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Obecnie na parkingu przy PKL może parkować 100 samochodów osobowych na wyznaczonych na płycie miejscach. Zostały wyznaczone również miejsca dla niepełnosprawnych oraz pas drogowy komunikacji wewnętrznej. Wyremontowana kanalizacja burzowa pod płytą parkingu, ale również na drodze dojazdowej skutecznie odprowadza wody opadowe w kierunku potoku Grajcarek. Wartość inwestycji zrealizowanej przez zakład budowlany z „Prace Ziemne Maszynami Budowlanymi Andrzej Kiernia” z Ratułowa wynosi 153.622,08 zł, wartość wcześniej wykonanego odwodnienia parkingu oraz drogi dojazdowej przez PHU Robert Szczepaniak wynosi 288 tys.zł.

Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij