Paweł Dziuban będzie miał dwóch kontrkandydatów

Fot. 2014.08.25 07:52 / news / czytano 5482 / opinie 5

Obecny wójt Gminy Łapsze Niżne najprawdopodobniej będzie miał dwóch konkurentów. Oficjalnie swoje zamiary potwierdziła już Helena Ostrowska oraz Jakub Jamróz.

Paweł Dziuban, włodarz Łapsz potwierdza swój start w jesiennych wyborach na najwyższe stanowisko w gminie. Będzie kandydował po raz trzeci z rzędu. Ma wykształcenie wyższe, jest magistrem archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 1999 roku pracował jako nauczyciel w Szkołach Podstawowych w Trybszu i Łapszach, później do 2006 roku był dyrektorem Gimnazjum w Łapszach Niżnych. Żonaty, dwójka dzieci.

O zamiarze kandydowania mówi także Helena Ostrowska, która z obecnym wójtem startowała w wyborach w 2010 roku i przegrała je z 47,19% poparciem. Pani Ostrowska ma 51 lat. Jest mężatką, matką trójki dzieci. Z wykształcenia magistrem politologii, po ukończeniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przez 27 lat pracowała w Urzędzie Gminy Łapsze Niżne, od 2011 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale zaznacza, że początkiem września br. zamierza wrócić do Polski.  - Jestem bogatsza o wrażenia i doświadczenia z emigracji, mam poglądy konserwatywne. Postrzegam pracę na stanowisku wójta jako służbę a nie jako rządzenie. Wystrzegam się demagogii i obiecanek, przed mieszkańcami nie chcę roztaczać wizji raju, bo takowego nie będzie. Po radach Platformy Obywatelskiej zostaje straszna mizeria, samorządy ledwie dyszą. Pozostają jedynie fundusze europejskie, o które trzeba zabiegać - podkreśla Ostrowska. 

Trzecim kandydatem jest Jakub Jamróz, 30-letni radny gminy z wykształceniem wyższym, członek Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Praworządności, żonaty, ojciec trójki dzieci. Na swojej stronie internetowej pisze o sobie: - Staram się sumiennie wykonywać swoje obowiązki, aby nie zawieść tych, którzy dali mi spory kredyt zaufania – wyborców. Nie dzielę spraw na ważniejsze i mniej ważne, staram się każdą traktować priorytetowo. Jakub Jamróz zapewnia, że sukcesywnie będzie informował społeczeństwo na temat swojego programu wyborczego.

21. sierpnia prezes Rady Ministrów ogłosił oficjalną datę wyborów samorządowych. Premier zarządził wybory samorządowe na 16 listopada. Wtedy zagłosujemy na radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz włodarzy naszych miejscowości. Druga tura wyborów jest zaplanowana na 30 listopada.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

zaq2014.08.28 20:08
Dziuban Wam sie nie podoba Wyjdzie inny kandydat i tez sie nie bedzie podobac bo to bo tamto, wtedy bedzie ze Dziuban byl jednak dobry. Ludzie zastanowcie sie bo dojdzie do prpblemow z przed 4 lat i znow beda niepotrzebne przykrosci
do zorientowany2014.08.27 20:08
A ja uważam, że wszystkie nieprawidłowości powinny ujrzeć światło dzienne. niech ludzie widzą jak wyglądają rządy PD. gdyby nie ta jego obłudna propaganda sukcesu, mydląca ludziom oczy, już dawno wywieźli by go na taczkach. prywata, prywata i jeszcze raz prywata. A co najgorsze, że znowu zostanie na kolejną kadencję.
przeciwnik Dziubana2014.08.27 17:08
Tak Pan Wójt najlepszy z podanych kandydatów bo ma największe doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy. Jak zwykle przypisuje sobie sukcesy a pracownicy w gminie to marne tło. przypominam panie wójcie że to pracownicy piszą projekty nie pan. A jeśłi pisze pan to po co pracownicy ????
zorientowany2014.08.25 20:08
Pani Ostrowska będąc w Stanach straciła poczucie rzeczywistości.....przez 4 lata wiele się zmieniło i to już nie jest ten sam region co był 4 lata temu..... Obecny włodarz, Pan Paweł Dziuban.......stoją za nim jedynie inwestycje, które nie zawsze są przemyślane.....po za tym, jest strasznie, strasznie nie dostępny dla ludzi......a jak się już dostaniesz....to usłyszysz nie ma pieniędzy! Co zaś się tyczy Pana Jakuba Jamroza......młody i niedoświadczony, ale od czego ma się Urząd Gminy i pracowników. Świeżej krwi i przewietrzenia gabinetów "władzy" jak i Rady potrzeba i to od zaraz. Zobaczymy po programach i radnych. PS: Mam nadzieję, że będzie to walka na argumenty, programy.....a nie, ja Ci tak przywale, a Ty mi tak!
xsw2014.08.25 19:08
Dziuban- dobry Włodarz Gminy, oby został na nastepna kadencje, najlepszy z podanych kandydatow
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij