Ciekawa prapremiera w Dworku Gościnnym

Fot. AS 2015.10.18 19:54 / news / czytano 2274 / opinie 0

W sobotni wieczór w sali widowiskowej szczawnickiego Dworku Gościnnego miała miejsce polska prapremiera filmu pt. Moja Matka w reżyserii Nanniego Morettiego.

Wszystkich przybyłych na seans amatorów dobrego kina przywitała Agnieszka Pietruszka – dyrektor Dworku Gościnnego. - Film, który państwo zaraz zobaczą, w polskich kinach pojawi się dopiero w listopadzie. Nam udało się go wcześniej zdobyć, dzięki współpracy ze studiem Gutek Film Sp. z o.o. Film zdobył w Cannes specjalną nagrodę. Opowiada historię kobiety, która pod wpływem przeżyć życiowych odnajduje siebie i odkrywa, co naprawdę jest dla niej ważne. Mam nadzieję, że i państwu pomoże to w dostrzeżeniu pewnych wartości. Film pokazuje, jak niewiele wiemy o sobie, o swoich bliskich. Mam nadzieję, że spodoba się również panom – mówiła Agnieszka Pietruszka.

„Moja matka” jest filmem włoskim. Główna bohaterkę – Margheritę, gra Margherita Buy. Kobieta zmaga się z chorobą matki i innymi problemami osobistymi. Widownia w szczawnickim Kursalonie śledziła jej losy z uwagą i przejęciem, gdyż film wzrusza. Reżyser mężczyzna kreuje rzeczywistość z kobiecej perspektywy. Polska premiera tego filmu odbędzie się 13 listopada.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij