Pienińskiej Szkole Zawodowej stuknęło 10 lat

Fot. Alina Lelito 2014.12.14 08:48 / news / czytano 4524 / opinie 0

11 grudnia 2014 roku Pienińska Szkoła Zawodowa w Szczawnicy obchodziła swój pierwszy okrągły jubileusz 10-lecie powstania.

Uroczystości z tej okazji rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wojciecha w Szczawnicy, po której już w szkolnej auli, odbyła się uroczysta akademia podsumowująca 10 lat działalności szkoły. W tym dniu szkolne mury miały przyjemność gościć przedstawicieli instytucji, które przyczyniły się do powstania i rozwoju szkoły, z którymi szkoła stale współpracuje. Swoją obecnością szkolną uroczystość uświetnili: proboszcz szczawnickiej parafii ks. Tomasz Kudroń, ks. kanonik Franciszek Bondek, Pan Grzegorz Niezgoda - Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Pani Janina Zachwieja – Prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz Pani Wiesława Sajdak-Tokarczyk – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Pan Piotr Gąsienica – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, Pani Anna Ptak – pierwsza dyrektor szkoły, Pan Sebastian Walosczyk – Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy, Pani Lidia Misztal – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy, Pani Elżbieta Wiercioch – Prezes Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy, Pani Grażyna Pilch – Dyrektor Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej w Jabłonce wraz z zastępcą Panią Jadwiga Zborek, Pan Andrzej Mastalski - współwłaściciel Agencji Fotograficznej „Zefir” w Szczawnicy, przedstawiciele szczawnickich mediów. Na uroczystości obecni byli również pracownicy szkoły i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce oraz uczniowie. Nie mogło zabraknąć oczywiście osób, których wkład w tworzenie szkoły i jej rozwój był niewątpliwy: założyciela i prowadzącego szkołę Pana Janusza Gumularza oraz Pana Józefa Citaka – Dyrektora CKiW OHP w Szczawnicy-Jabłonce, przy współudziale którego było możliwe powstanie szkoły.
 
Krótką historię szkoły oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń z jej życia  zawierała, przygotowana na okoliczność jubileuszu, prezentacja multimedialna. Jak w swoim przemówieniu wspomniała obecna dyrektor szkoły Pani Renata Kubik, jubileusz szkoły jest okazją sięgnięcia do wspomnień, przywołania w pamięci osób i zdarzeń wiążących się ze szkołą oraz złożenia podziękowań wszystkim, którzy wspierali i wspierają szkołę. W imieniu swoim, Rady Pedagogicznej oraz całej społeczności uczniowskiej instytucjom współpracującym ze szkołą dyrektor szkoły oraz prowadzący szkołę wręczyli statuetki „Przyjaciel Szkoły”w podziękowaniu za wieloletnią obecność w życiu szkoły, współpracę, życzliwość oraz współpracę we wszelkiego rodzaju działaniach. Na ręce dyrektor szkoły Pani Renaty Kubik oraz prowadzącego szkołę Pana Janusza Gumularza spłynęły liczne gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia edukacyjne, pedagogiczne i kulturalne szkoły. Jak wspominali w przemówieniach zaproszeni goście, przez te 10 lat swojej działalności Pienińska Szkoła Zawodowa w Szczawnicy stała się ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, zapisując się, poprzez swoją aktywność, w jej historii. Padały również słowa podziękowania za współpracę oraz życzenia kolejnych lat owocnej pracy, satysfakcji i zadowolenia w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz kontynuowania i rozwijania najlepszych tradycji szkoły.
 
Na zakończenie, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, wszystkich uczestniczących w uroczystości w świąteczny nastrój wprowadziły przygotowane przez młodzież jasełka, symboliczny obiad wigilijny i drobne upominki, którymi wszystkich obdarowywał Święty Mikołaj w asyście aniołków.
 
10 lat za nami - przed nami dalsza praca!
Autor: Renata Kubik
Zdjęcia: Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij