Punkty Przyjęć Dzielnicowych w gminach spełnieniem oczekiwań mieszkańców

Fot. 2014.03.24 13:08 / news / czytano 2648 / opinie 3

Na roboczym spotkaniu dyskutowano o budowie nowej siedziby dla policji w Szczawnicy, w kontekście poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz podniesienia standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych.

W ostatni czwartek w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Krościenku n/Dunajcem z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu podinsp. Zbigniewa Domalika oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie insp. Jacka Fabisiaka zorganizowano spotkanie, dotyczące planowanej od kilku lat inwestycji budowy nowego Komisariatu Policji oraz finansowego wsparcia tej inwestycji przez lokalne władze samorządowe. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Zachwieją, Wójt Gminy Krościenko n/Dunajcem Stanisław Gawęda wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Kwiatkiem oraz członkami rady, Wójt Gminy Ochotnica Dolna Kazimierz Konopka i Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Stanisław Chmiel, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu podinsp. Robert Bartosz, Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n/Dunajcem – podkom. Michał Janerko, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku n/Dunajcem – kom. Krzysztof Musielak oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej w Krakowie - mł. insp. Mirosław Widełka. 

Było to kolejne robocze spotkanie w zakresie realizacji wspomnianego przedsięwzięcia, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców regionu oraz polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych. Podkreślić należy, iż swoim zasięgiem działania nowy komisariat, tak jak dotychczas obejmował będzie Miasto i Gminę Szczawnica, Gminę Krościenko n/Dunajcem, Gminy Czorsztyn i Ochotnica Dolna. W trakcie spotkania dyskutowano także nad harmonogramu przyszłych działań, oraz omawiano kwestię wsparcia finansowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przez władze i samorządy wspomnianych gmin przy realizacji budowy całkowicie nowego budynku Komisariatu Policji w Szczawnicy, pod którego budowę Miasto i Gmina Szczawnica stosowną uchwałą przekazała działkę przy ul. Skotnickiej. W najbliższym czasie zaplanowano podpisanie aktu notarialnego przez Burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgoda i nadinsp. Mariusza Dąbek, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, i rozpoczęcie zaawansowanych prac projektowych poprzedzających realizację inwestycji. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu, ustalono iż po zakończeniu inwestycji na terenie siedzib poszczególnych urzędów gminnych zostaną utworzone Punkty Przyjęć Dzielnicowych, w których dyżur pełnić będą funkcjonariusze z nowo powstałego Komisariatu Policji. W wyniku przeniesienia siedziby Komisariatu Policji z Krościenka n/D do Szczawnicy liczba wakatów wzrośnie z 31 do 35.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

to co2014.03.25 19:03
a jak się ma skrócenie dojazdu do interwencji do czego niby dąży Komenda Główna Policji przecież przeniesienie komisariatu do Szczawnicy wydłuży czas dojazdu do większości terenu który obsługuje Komisariat P{olicji.
loko2014.03.25 08:03
A czy Gmina Krościenko zdecydowała się już przekazać 250 tys. złotych na budowę nowego komisariatu w Szczawnicy?
motu2014.03.24 17:03
Czyli 4 wakaty wiecej po jednym na Punkt dzielnicowy
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij