Pochodzący z Czorsztyna arcybiskup Wesołowski nie żyje

2015.08.28 10:50 / news / czytano 2670 / opinie 0

Jak podała agencja AFP, zmarł były arcybiskup i nuncjusz apostolski na Dominikanie Józef Wesołowski. Zdymisjonowany przez papieża Franciszka czekał w Watykanie na wznowienie procesu otwartego w lipcu, w którym był oskarżany o pedofilię i posiadanie pornografii dziecięcej.

Pochodzący z Czorsztyna Józef Wesołowski miał 67 lat. Informację o śmierci podał na Twitterze ks. Piotr Studnicki. Według agencji AFP, zgon nastąpił o godz. 5.00 nad ranem. O śmierci Wesołowskiego został już powiadomiony papież Franciszek. W oficjalnym komunikacie Watykanu napisano, że według wstępnych badań były arcybiskup zmarł z przyczyn naturalnych. Jeszcze dziś ma odbyć się sekcja zwłok duchownego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: tvn24, wiadomości.wp.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij