Szacowanie strat w budynkach mieszkalnych

Fot. 2014.05.21 10:06 / news / czytano 2348 / opinie 0

W dniu 20 maja br. Gmina Krościenko n/D otrzymała informację z Urzędu Wojewódzkiego o możliwości otrzymania zasiłku celowego na remont lub odbudowę budynku zniszczonego lub uszkodzonego wskutek wystąpienia niekorzystnych zdarzeń atmosferycznych.

Jest to uruchomienie środków rezerwy celowej z budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych w formie zasiłków celowych.
 
Zarządzeniem wójta Stanisława Gawędy w tym samym dniu została powołana Gminna Komisja  ds. Szacowania Szkód w Gospodarstwach Domowych spowodowanych przez majową powódź. Według  zebranych informacji, które spłynęły do urzędu, lista osób gdzie wystąpiły straty w gospodarstwach domowych wynosi  ponad 50 osób. Komisja pracuje w terenie od wczoraj. Jej zadaniem jest  przeprowadzenie wizji lokalnej i zgodnie z przepisami sprawdzenie szkód i sfotografowanie każdego  uszkodzenie budynku mieszkalnego w części mieszkalnej, tak aby można było zidentyfikować budynek oraz poszczególne uszkodzenia oraz sporządzenie protokołu szkód.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n/D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij