Ze Śpisa do Betlejem … w łapszańskim ZPO

Fot. Arch. szkoły 2015.12.25 17:05 / news / czytano 1473 / opinie 0

Mimo dodatniej temperatury i braku śniegowego kożucha w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzają nas kolędy i postać małego Jezusa.

W tym roku wszyscy uczniowie klasy IIc i pojedyncze osoby z Ic, IId i IIa przygotowali jasełka, które odgrywane były gwarą spiską. Anioły oznajmiały pasterzom dobrą nowinę, Maryja odwiedzała Elżbietę, chcąc się podzielić z nią swoją radością, a Józef obawiał się, że nie znajdą schronienia. Sytuację wyjaśniali nam narratorzy, opowiadając o przybyłych z daleka Trzech Królach, o złości Heroda z powodu narodzenia Jezusa i zamiarach wymordowania małych chłopców rękami swoich żołnierzy. Przedstawiciele złych mocy w postaci Diabła z Diablicą i Śmierci „ubolewali” nad modą i zwyczajami tego świata. O muzyczną stronę jasełek zadbali uczniowie kl. IIIb i IIa, wykonując instrumentalno – wokalne utwory. 

Zaangażowanie młodzieży i pomysłowość w doborze kostiumów i innych elementów gry scenicznej pozwoliły wystawić przedstawienie jasełkowe, koncert kolęd grupy muzycznej p.Magdaleny Cieślik i piosenkę klasy „0” p.Bogumiły Trybuni oraz pokaz tańców żydowskich uczniów pod opieką p.Bożeny Fic dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łapszach Niżnych. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Autor: Beata Magiera
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij