Podsumowanie Dnia Kobiet w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.03.12 00:00 / sprawozdanie / czytano 3351 / opinie 0

Zakończył się trwający od 08. marca br. do niedzieli, trzydniowy Dzień Kobiet  zorganizowany pod hasłem „KOBIETY RZĄDZĄ SZCZAWNICĄ”…

Organizatorami cyklu imprez z tej okazji było Miasto i Gmina Szczawnica oraz Polskie Koleje Linowe w Zakopanem. Patronat medialny objęła Telewizja Kraków, której materiał można zobaczyć na stronie TVP.pl pt.„ Zimą w Małopolsce” oraz radio Eska. Imprezy reklamowały również krakowskie tramwaje i pociągi Intercity.

W piątek 08. marca dwóch Panów przez cały dzień na ulicach miasta składało kobietom życzenia z okazji ich święta wręczając słodki upominek. Zachęcali również Panie do skorzystania z wielu atrakcji, jakie przewidziano w dniu ich święta. W kinoteatrze „Pieniny” przez cały weekend wyświetlane były darmowe seanse filmowe dla kobiet i dzieci. Mamy mogły zostawić swoje pociechy pod opieką opiekunów, a same pójść i wykorzystać ten czas dla siebie.

„Cieszę się, że pomimo zmian jakie nastąpiły w ostatnich kilkunastu lat, mężczyźni w Szczawnicy wciąż pamiętają o tym święcie„ – mówi mieszkanka Szczawnicy.

Do święta przyłączyły się znane firmy kosmetyczne takie jak Avon i Oriflame, których hostessy spacerowały po ulicach miasta. Kolorowo ubrane dziewczyny wręczały prezenty kobietom. Avon rozdał ponad tysiąc upominków w postaci kosmetyków. Nie zabrakło również reprezentantki Mary Kay, której kosmetyki budziły duże zainteresowanie. Obecna wśród nich marka o nazwie Dr. Dona, oferowała kosmetyki i suplementy diety na bazie minerałów z Morza Martwego. Przedstawiciele tych firm przez cały weekend oferowali zabiegi na twarz i dłonie, porady i konsultacje kosmetyczne. Kobiety mogły testować kosmetyki. Wśród nich obecny był również dietetyk, zainteresowane Panie mogły uzyskać informacje na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania się. Studio Fryzjerstwa i kosmetyki „Metamorfoza”, którego właścicielem jest Pani Jadwiga Różycka świadczyło usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Jej pracownice malowały paznokcie, robiły zdumiewające makijaże i fryzury wszystkim chętnym kobietom przez cały weekend. Zainteresowanie było bardzo duże, klientki podziwiały artystycznie wykonane fryzury i manicure. Firma AVON zorganizowała imprezę dla kobiet, które w piątkowy wieczór bawiły się w zajeździe  „Czarda” na Sewerynówce. 

„Przyjechałam do Szczawnicy żeby wypocząć, a przy tej okazji udało mi się skorzystać z bezpłatnych zabiegów kosmetycznych i usług fryzjerskich, na pewno będzie to niezapomniany pobyt w uzdrowisku, bo właśnie tutaj na nowo poczułam się kobietą”- powiedziała turystka z Warszawy

W sobotę odbyły się także zawody narciarskie „w stroju kobiecym”. Na trasie Szafranówki pomimo trudnych warunków pogodowych zawodniczki startowały w spódnicach. Zwyciężczynie otrzymały z rąk Kierownika szczawnickiego PKL-u  Pana Stefana Zachwieji  puchary, a pomiędzy pozostałymi zawodniczkami rozlosowane zostały nagrody. Część z nich ufundował PKL, były to między innymi całodniowe karnety zjazdowe, pobyt w hotelu „Pod Kolejką” a także nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był również właściciel hotelu „Jan”, który ufundował karnety na basen. Na placu przy dolnej stacji KL „Palenica” przez dwa dni odbywały się zajęcia na świeżym powietrzu kobiety w różnym wieku mogły skorzystać z lekcji Zumby oraz wziąć udział w aerobicu. W sobotni wieczór w klubie „Pod Kolejką” odbył się pokaz mody autorstwa Pani Marty Polaczyk. Modelki zaprezentowały stroje inspirowane folklorem góralskim, stroje wieczorowe i artystyczne, gdzie królował tiul, silikon oraz mocne barwy. Nie zabrakło na pokazie również panów, którzy stylizacją Pani projektantki urzekli damską część publiczności. Kolejną atrakcją wieczoru był pokaz barmański oraz konkurs karaoke, podczas, którego utalentowane laureatki otrzymały wspaniałe nagrody. Zwyciężczyni pierwszego miejsca wygrała suknię zaprojektowaną przez Panią Martę Polaczyk. Kolejne nagrody ufundowali właściciele hoteli „Smile” „Budowlani” oraz „Polaris”, którzy ufundowali tygodniowe oraz weekendowe pobyty. Niemałą atrakcją okazał się recital pt. „Melodią do mnie wracasz” w wykonaniu Tomasza Stockingera, który wystąpił w niedzielne popołudnie w ‘Muzycznej Owczarni” w Jaworkach.

„Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli i zaangażowali się w organizację tej wspaniałej imprezy, przy takich okazjach widać jak ważna jest współpraca pomiędzy mieszkańcami a miastem, ponieważ wspólnie łatwiej możemy realizować nasze pomysły i inwestować w kulturalny rozwój Szczawnicy. Miejmy nadzieję, że zorganizowany po raz pierwszy w tym roku Dzień Kobiet pod hasłem "Kobiety rządzą Szczawnicą" będzie  początkiem cyklicznie odbywającej się imprezy i pociągnie za sobą nowe pomysły i możliwości” – powiedział burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Autor: Małgorzata Cebula
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij