Policja apeluje o ostrożność

Fot. 2018.08.14 16:09 / news / czytano 964 / opinie 0

Najbliższa środa tj. 15 sierpnia to kolejny w tym roku dzień wolny od pracy. Dla wielu to czas wyjazdów i spotkań w gronie bliskich. 

Doświadczenia pokazują, że w tym czasie dodatkowo z uwagi na okres wakacyjny na drogach zwłaszcza prowadzących do atrakcyjnych miejscowości pojawia się więcej niż zwykle pojazdów. Może to powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mając na uwadze zminimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym, w dniach od 14 do 16 sierpnia br. małopolska Policja będzie prowadziła działania „Bezpieczny sierpień 2018”. Funkcjonariusze ruchu drogowego przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne województwa, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

W tym czasie należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające  na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na: nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików), kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu - każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego, wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij