Pożar w Tylmanowej - policjanci uratowali ludzi z zajętego ogniem budynku

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.04.30 17:25 / news / czytano 8216 / opinie 0

Pożar wybuchł przed godziną 16-tą w Tylmanowej na os. Rzeka na miejscu z pożarem walczy kilkanaście jednostek straży pożarnej.

Ogień zajął drewniano-murowany budynek mieszkalny oraz zabudowania gospodarcze. Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie pożaru. Szybka interwencja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie budynki. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, udało się także uratować zwierzęta hodowlane.

W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczy kilkanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz JRG Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Aktualizacja 01.05.2015: Duży udział w ratowaniu mieszkańców i ich dobytku mieli funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Policjanci powracający z zabezpieczenia wyścigu kolarskiego w Zakopanym zauważyli płonące zabudowania mieszkalne i gospodarcze. Powiadomili natychmiast Straż Pożarną i podjęli czynności ratownicze. - mówi oficer prasowy KPP w Limanowej asp. Stanisław Piegza. Dalej relacjonuje, że limanowscy policjanci po rozpoznaniu sytuacji zauważyli, że w płonącym budynku wciąż przebywa dwoje mieszkańców. Rozbili szybę w jednym z okien i wyprowadzili przez okno mężczyznę (63 lata) i kobietę (29 lat). Powrócili także do mieszkania zdemontować  butlę z gazem, celem zapobiegnięcia eksplozji.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij