Prezydentowa w Krościenku n.D - Agata Kornhauser-Duda w liceum

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.02.18 13:17 / news / czytano 7172 / opinie 0

Żona prezydenta RP Andrzeja Dudy - Agata Kornhauser-Duda przed godziną 13.00 przyjechała spotkać się z młodzieżą krościeńskiego Liceum Ogólnokształcącego. 

Wizyta to prawdopodobnie realizacja obietnicy, jaką złożyła Pani Prezydentowa uczniom krościeńskiego liceum początkiem grudnia ubiegłego roku. Wtedy, podczas uroczystej gali w Wilanowie, licealiści z Krościenka odbierali tytuł "Solidarnej Szkoły" zwyciężając w konkursie organizowanym przez Fundację św. Mikołaja. Program Stypendia św. Mikołaja zakłada zapraszanie szkół do samodzielnego zbierania funduszy, a jednym z jego elementów jest Konkurs Solidarna Szkoła. Celem konkursu jest uhonorowanie szkół, które samodzielnie zbiorą najwięcej funduszy na rzecz stypendiów dla uczniów w swojej placówce.
 
Podczas Gali Solidarnej Szkoły Pani Prezydentowa, która była honorowym gościem uroczystości, obiecała, że pojawi się w krościeńskim liceum i przeprowadzi pokazową lekcję języka niemieckiego. Wizyta ma charakter prywatny, do budynku szkoły nie wpuszczono dziennikarzy. Przed budynkiem Prezydentową witał Robert Dębski dyrektor szkoły, uczniowie i kapela Jaśka Kubika.
 
Prezydentowa jest z wykształcenia germanistką, uczyła języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Agata Duda jest córką Juliana Kornhausera, poety, prozaika i krytyka literackiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij