Reliktowa sosna na Sokolicy w Pieninach uszkodzona

Fot. Marek Majerczak 2018.09.06 14:10 / news / czytano 5305 / opinie 0

Jak wynika ze wstępnych informacji reliktowa sosna na Sokolicy, wizytówka Pienin, została dzisiaj uszkodzona przez śmigłowiec ratowniczy TOPR-u.

- Do kobiety, która straciła przytomność na szczycie Sokolicy wezwani zostali ratownicy GOPR. Kobieta w trakcie upadku doznała urazu głowy i prawdopodobnie złamania nosa. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec TOPR - relacjonuje Łukasz Giemzik kierownik sekcji operacyjnej grupy GOPR z Krościenka.

Podczas działań ratowniczych prawdopodobnie pęd powietrza wytworzony przez wirnik śmigłowca odłamał koronę sosny i doszło do rozszczepienia jej pnia. Drzewo mogło mieć około 500 lat podaje radio RMF FM.


 

Autor: mw
Zdjęcia: Marek Majerczak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij