Mieszkańcy na TAK - Szlachtowa i Jaworki będą miały kanalizację

Fot. 2013.12.27 16:20 / news / czytano 2221 / opinie 0

Większość mieszkańców Jaworek i Szlachtowej złożyła w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica odpowiednią deklarację, czyli wolę podłączenia się do kanalizacji, której budowę zaplanowano na najbliższe dwa lata.

Tylko około 5% podmiotów nie podpisało stosownej listy, co jak podkreśla Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, nie stanowi większego problemu, a braki podpisów wynikają m.in. z nieobecności mieszkańca, zmiany właściciela nieruchomości lub zmiany koncepcji.

- W Szlachtowej deklaracji nie złożyło jakieś 20 podmiotów, w Jaworkach 15. Jest to dobry wynik z tego względu, że łącznie czekaliśmy na zgody od prawie 700 podmiotów - zapewnia włodarz miasta.

Koszt przedsięwzięcia to około 47 mln złotych. Na realizację projektu została pozyskana dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota jaką w ciągu najbliższych dwóch lat przeznaczy MiG Szczawnica na tę inwestycję to 1,5 mln złotych. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 19. grudnia przez Grzegorza Latawca Prezesa Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij