Rusza budowa kanalizacji w Grywałdzie

Fot. 2014.07.23 11:08 / news / czytano 3511 / opinie 3

Gmina Krościenko n/D otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 1,2 mln złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Grywałdzie etap I.

Z początkiem lipca br. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno – ściekowej. Wniosek na budowę sieci kanalizacyjnej został złożony do Urzędu Marszałkowskiego 30.01.2014 roku w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W sierpniu br. zostanie podpisana umowa na dotację, zaś zadanie ma być zakończone i rozliczone do czerwca 2015 roku.

Obawy co do kosztów budowy kanalizacji i przekazania jej później do nowotarskiej spółki ma radny Stanisław Orzeł, który podczas ostatniej sesji Rady Gminy pytał wójta: - Czy nadal nasze miliony będziemy inwestować w Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne?
 
Stanisław Gawęda zapewnia, że kanalizacja będzie własnością gminy. - Odcinki kanalizacji w gminie robione są częściowo za nasze gminne pieniądze, przy wsparciu środkami unijnymi. Kanalizacja nadal pozostanie na majątku gminnym podobnie zresztą jak kanalizacja na ulicy Lubań w Krościenku - podkreśla Gawęda.
 
Do urzędu marszałkowskiego zostało złożonych 88 projektów na kwotę ponad 97 mln zł. Do dyspozycji Zarządu Województwa w zorganizowanym konkursie było do rozdysponowania prawie 25 mln zł. Dzięki temu zostało dofinansowanych  pierwszych 19 projektów, w tym Gmina Krościenko.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Cierpliwy2014.07.28 15:07
A ja się pytam co Wójt i Radni robią w kierunku wycofania się z umowy z PPK ? Budowa kanalizacji chwalebna, lecz co z tego, jak beneficjenci tej inwestycji będą płacić kolosalne rachunki za ścieki do PPK, dzięki tej umowie . Pamiętamy, jak Wójt, a jeszcze bardziej jego zastępca lobbowali za podpisaniem tej umowy. Miało być tanio, a jak jest każdy kto płaci wie. Śmialiście się panowie, że gmina Ochotnica zapłaci za wycofanie się z tego pomysłu karę. Lecz to my mieszkańcy w okresie wielu lat płacimy karę w opłatach za ścieki i to o wiele większą. W Ochotnicy mają własną oczyszczalnię i o wiele mniejsze rachunki za ścieki. Jakie kroki podjęliście przez te lata, aby wycofać się z tej błędnej decyzji i odzyskać darmo przekazane mienie gminy?
luz2014.07.25 10:07
I to jest pomysł wójta na kolejne 4 lata !!! w ostatnim roku swojej kadencji zacząć inwestycje na wioskach bo tam jeszcze widzi tlącą się iskierkę nadziei na poparcie, W Krościenku nie ma szans więc się na nie wypiął śmiać się czy płakać sam nie wiem. aaaa i jeszcze tak dziwnie zauważam że go wszędzie ostatnio pełno na każdej imprezie na każdym zebraniu jak tak dalej będzie to przecież ludziom obrzydnie hehehehehe
swój2014.07.24 11:07
Nie do wiary jak w tym roku wyborczym wszystko Gminie się udaje. Tu pieniądze załatwione na kanalizację, tu otwarcie sali gimnastycznej , tu drogi asfaltowe do pojedynczych domów. L u d z i e takiemu wójtowi to tylko bić brawo! Ale ostrożność też jest wskazana , ponieważ trzeba przeprowadzić inwentaryzację prac w Gminie za okres 12 lat. Jeden rok to za mało. Więc ja na dam się omamić oj! niiiiieeeee!.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij