Uczniowie mają za darmo

Fot. Arch. schroniska 2015.03.31 12:35 / news / czytano 2275 / opinie 0

Od 1. kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Ochotnica Dolna mogą bezpłatnie korzystać z noclegów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Ustrzyk".

Taką decyzję podjął wójt Stanisław Jurkowski końcem marca. - Dla młodzieży wycieczka kilkudniowa z noclegiem jest bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, jednak koszty podróży i noclegów są dosyć wysokie a nie wszystkich rodziców stać na ich ponoszenie - mówi włodarz Ochotnicy.

Korzystając z bezpłatnych noclegów, w wyjazdach może uczestniczyć cała klasa, daje to możliwość lepszej integracji uczniów i nie zaburza organizacji pracy szkoły, gdyż dyrektor nie musi organizować zajęć dla kilku uczniów, którzy nie pojechali na wycieczkę.
 
Wyjazdy poza miejsce swojego zamieszkania, nawet, jeżeli nie jest to zbyt daleko, uczą młodych ludzi samodzielności a nauczycielom umożliwiają lepszą obserwację zachowań i problemów uczniów na neutralnym gruncie i w sytuacjach różnych od tych spotykanych w szkole.
 
Schronisko mieści się w malowniczej okolicy w Ochotnicy Górnej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. schroniska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij