Sołectwo Niedzica Zamek od 2014 roku będzie nową miejscowością

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.05 22:09 / news / czytano 2693 / opinie 1

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało początkiem października pozytywną opinię dotyczącą podziału miejscowości Niedzica na dwie odrębne miejscowości. Od 2014 roku w skład Gminy Łapsze Niżne wejdzie dziewiąta miejscowość - Niedzica Zamek.

O staraniach gminy dotyczących podziału Niedzicy pisaliśmy dwa miesiące temu w artykule "Czy w 2014 roku powstanie nowa miejscowość Niedzica Zamek?". 7. października br. do Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych wpłynęło pismo informujące o pozytywnej decyzji Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych dotyczącej zmiany nazwy. Komisja zaopiniowała pozytywnie zmianę nazwy Zamek, przysiółek wsi Niedzica na Niedzica Zamek, wieś. 

W piśmie czytamy, że przedmiotowa zmiana znajdzie się w projekcie Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z terminem wejścia w życie z dniem 1. stycznia 2014 roku. 

- Trzeba będzie przeprowadzić konsultacje dotyczące sołectw, nazw ulic zgodnie z trybem przyjętym przez Radę, bądź to w formie ankiet, bądź na zebraniach wiejskich i dopiero w momencie wejścia w życie rozporządzenia a nie wcześniej. Wszelkie wnioski, które wpłyną od mieszkańców, obecnie jeszcze Osiedla Zamek, będą przedmiotem obrad Komisji Statutowej, która zbierze się w grudniu. W związku z tym, styczeń 2014 roku będzie dla nas bardzo pracowity - podkreśla Robert Wodziak Sekretarz Gminy Łapsze Niżne.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

mieszkaniec tej "gminy"2014.04.12 21:04
ten człowiek wodziak powinien ponieś konsekwencje tego co zrobił - jak można WSTYD MI ZA TĘ GMINĘ CHOLERNĄ I TE JEJ PRZEKRĘTY ...... mam nadzieję że już niedługo
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij