Dowód świętości w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Jana Pawła II

Fot. Arch. szkoły 2014.05.25 11:48 / news / czytano 3447 / opinie 0

Historię przyjścia na świat i cudownego uzdrowienia Glorii Marii Wrona opowiedziała jej mama podczas obchodzonego uroczyście 23 maja 2014 r.

w Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych „Dnia Świętości Jana Pawła II” Wielka wiara Pani Joanny Wrona we wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej i „niebieską” pomoc naszego wielkiego rodaka, spowodowały, że Gloria Maria żyje, wspaniale się rozwija i dzięki temu zaszczyciła szkołę swoja obecnością wraz z rodzicami i dwójką młodszego rodzeństwa – Maksymilianem i Franciszkiem.

Malutka Maria Gloria urodziła się w 6. miesiącu ciąży. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Pomogły wiara i modlitwa do Jana Pawła II. Teraz jej historia została zaliczona do cudów będących dowodami na świętość Papieża.

Ta historia wstrząsnęła sercami młodych ludzi i pozostawiła niezatarty ślad w pamięci Spotkanie z rodziną Państwa Joanny i Jacka Wrona zostało poprzedzone wspaniałym programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów ZPO pod czujnym okiem Pani Magdaleny Cieślik. Nie zabrakło wierszy Karola Wojtyły, jego ulubionej „Barki”, koncertu pieśni na cześć „Wielkiego Polaka”, zadumy i refleksji nad sensem życia.

Pani Joanna Wrona pozostawiła uczniom na zakończenie wspaniałe przesłanie Świętego Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”…
Autor: Krystyna Lasak
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij