Sołtys(ki) z Jaworek i Szlachtowej od stycznia będą otrzymywały wyższe diety

Fot. 2015.12.30 21:28 / news / czytano 1967 / opinie 0

Rada Miejska w Szczawnicy podniosła od nowego roku wysokość diety sołtysom wsi Jaworki i Szlachtowa. Kwota 370 złotych zastąpi dotychczasowe 105 złotych.

Prawdopodobnie szybko nie byłoby tej zmiany, gdyby panie sołtys same nie upomniały się o podniesienie wysokości przysługującej im diety. Kwestia diet nabrała "biegu" po prasowych publikacjach na ten temat początkiem listopada br. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ
 
Podczas dzisiejszego posiedzenia szczawnickich radnych, zaproponowana przez Kazimierza Zachwieję przewodniczącego rady, stawka diety dla sołtysów w wysokości 20% minimalnego wynagrodzenia za pracę (od 1 stycznia wysokość najniższego wynagrodzenia brutto wynosić będzie 1850 zł - przyp.red) została przyjęta przez radnych. Sołtysom od 1. stycznia 2016 roku oprócz wyższej diety przysługiwać będzie także zwrot kosztów służbowych podróży. Diety wypłacane będą z budżetu Rady Miejskiej.
 
- Czy po nowym roku będzie potrzeba powrotu do tego tematu - nie wiem. Od 1 stycznia diety sołtysów będą w przyjętej dzisiaj wysokości. Rada "może", tak jest napisane w ustawie o samorządzie gminnym, a nie ma obowiązku ustalania wysokości diet dla sołtysów - tłumaczył przewodniczący.
 
Dieta 370 złotych jest najniższą dietą w regionie, którą po nowym roku pobierać będą sołtysi z Jaworek i Szlachtowej.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij