Sony VAIO Joy Ride Fest 2013 wystartował, deszcz zmienił harmonogram

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.24 23:27 / news / czytano 2807 / opinie 0

Rozpoczął się festiwal, który powstał z miłości do sportów rowerowych. W ciągu trzech dni w zawodach wystartują zawodnicy w dziewięciu dyscyplinach, będą też koncerty, pokazy i prezentacje oraz wiele więcej w niepowtarzalnej scenerii Gorców, Pienin, Tatr i Jeziora Czorsztyńskiego.

Zawodnicy nie rozpoczęli planowo treningów w dyscyplinach Pump Truck oraz Dual Slalom z powodu złych warunków atmosferycznych. Odbył się tylko trening Downhill'u. Festiwal będzie trwał od dzisiaj do niedzieli 26 maja w Kluszkowcach na górze Wdżar. Zaplanowane popołudniowe eliminacje także nie odbyły się i zostały przełożone na sobotę rano. Dzisiaj miały się się odbyć treningi i kwalifikacje w dyscyplinach;

Pump Truck - zawodnicy na specjalnie przygotowanym torze składającym się z wzniesień i spadków, mają za zadanie rozpędzić rower wykorzystując jedynie nierówności terenu. W pump track technika i precyzyjna jazda to klucz do sukcesu. Konkurencję wygra najszybszy zawodnik. 

Dual Slalom - zjazd rowerowy parami po stromych stokach. Zawody w tej konkurencji odbywają się metodą pucharową eliminowania kolejnych zawodników. Wygrany zawodnik przechodzi do następnego etapu zawodów zaś przegrany odpada. Czas przejazdu zawodników jest rejestrowany wyłącznie do celów statystycznych.

Trial - najbardziej liczą się tutaj sprawność i panowanie nad rowerem. Zawodnicy mają do pokonania trasę biegnącą przez przygotowane przeszkody o różnym stopniu trudności. Wygra zawodnik, który podczas swojego przejazdu otrzyma najmniej punktów karnych i pokona trasę w najkrótszym czasie. 

Slopestyle - wysokie loty, karkołomne ewolucje i groźne upadki to definicja slopestyle’u. Rywalizacja odbywa się na specjalnie przygotowanym torze, składającym się ze skoczni i przeszkód umożliwiających wykonywanie trików. Podczas swojego przejazdu każdy z zawodników stara się jak najlepiej wykorzystać każdą z przeszkód, prezentując swoje umiejętności. Wygra najwyżej oceniony przez sędziów. Od godziny 19.00 do 20.00 na tejże trasie miały być pokazywane najlepsze tricki w Slopestyle'u, niestety także się nie odbyły z powodu deszczu. 

Przez cały dzień w tle treningów muzykę puszczał DJ. Po dwudziestej Górą Wdżar zawładnęła już tylko muzyka. Maraton koncertowy ma trwać do trzeciej nad ranem, na scenie w tym czasie wystąpią między innymi Cool Kids of Death, DJ Kfjatek, Ras Luta, BAKU, Wild StylerZ.  

Sony VAIO Joy Ride Fest sprowadził także w jedno miejsce dystrybutorów najlepszych marek sportowych jakie są dostępne w naszym kraju. Mini sklepiki, show roomy, stanowiska testowe, namioty team’ów rowerowych można zwiedzać od początku zawodów na parkingu stacji CzorsztynSki.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij