Spływ międzynarodowy ale nie bardzo

Fot. Agnieszka Stopka 2017.01.22 14:02 / news / czytano 2725 / opinie 0

W sobotę po Dunajcu z Czerwonego Klasztoru do Szczawnicy kajakami i pontonami spłynęli amatorzy wodnego sportu i rekreacji, którym nie straszna niska temperatura i oblodzone czy zaśnieżone brzegi rzeki.

Impreza organizowana przez Słowaków już po raz 9, po raz pierwszy miała być międzynarodowa, jednak w konsekwencji była taka tylko z nazwy. Część polskiej ekipy, która zadeklarowała udział, prawdopodobnie pomyliła termin albo z innych powodów nie dopisała. Skończyło się na chęciach, ale jeden ze słowackich organizatorów podkreśla: - Za rok liczymy na większą współpracę z Polakami. W tym roku odzew z ich strony nawet nas zaskoczył i dlatego nazwaliśmy spływ międzynarodowym. Nie mamy oficjalnej strony spływu. Organizujemy go przez znajomych i przez Facebooka. Głównie są to ludzie za Zamagurza. Po polskiej stronie Schronisko Orlica utworzyło takie wydarzenie na FB. Dołączył też do nas mój przyjaciel z Polski - flisak. Dzięki temu kilka osób z Polski, chciało wziąć udział, ale może nie wiedzieli jak dołączyć. Czy mogą itd.

Główny organizator Relo powiedział: - W tym zimowym spływie chodzi o to, by zobaczyć Pieniny troszkę inne, w zimowej szacie, i oczywiście o dobrą zabawę. Każdy może wziąć udział w spływie, ale na łodzi muszą się znaleźć trzy, cztery osoby z doświadczeniem.

Relo zapytany o to, czy spływ zimowy jest trudniejszy, odpowiedział, że pływa się tak samo, jak w lecie a mrozy im nie straszne - pływali nawet przy minus 20. W tegorocznym spływie wzięło udział ok. 60 osób. Impreza zakończyła się na przystani flisackiej w Szczawnicy, gdzie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij