Stanisław Wojtaszek zasłużony dla kultury polskiej

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.10.06 13:01 / news / czytano 3386 / opinie 1

Kapelmistrz orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach za swą działalność na rzecz orkiestr dętych został odznaczony przez Panią Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Odznakę, pan Stanisław odebrał z rąk Leszka Zegzdy Radnego Województwa Małopolskiego w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. 

Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach pod batutą Stanisława Wojtaszka odniosła wiele sukcesów i zdobyła wiele nagród na różnego rodzaju konkursach i przeglądach, które odbywały się zarówno w kraju:
  • „Echo Trombity” w Nowym Sączu 1991, 1992, 2001, 2006, 2011.
  • Od 2002 r. w corocznych koncertach – „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Darze” , po śmierci - „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie” , obecnie „Strażacy Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie” w Wadowicach, a w 2013 r. w Licheniu Starym.
  • Na Przeglądach wojewódzkich i regionalnych orkiestr dętych OSP.
  • Pielgrzymkach Strażaków na Jasną Górę w 2005 i 2010
oraz poza granicami Polski:
  • Ukraina – w latach 2003, 2004, 2006, 2008 – w Żydaczowie, Brzozdowcach, Medenicach, Przemyślanach, Kamieńcu Podolskim i Czerniowcach.
  • Włochy – w 2003 r – w Castelgandolvo, Watykan – na placu Św. Piotra, wraz z dwudziestoma orkiestrami z województwa małopolskiego (Jubileusz 25 lecia pontyfikatu JP II).
  • Słowacja – Levoca – w każdy rok od 2006 do 2011 „Dni Majstara Pavla” , to Targi Rzemiosła Ludowego, Cerveny Klastor – 2011 r „Zamagórskie Dni”
Orkiestra bierze również udział w smutnych uroczystościach, gdy z żałobnym marszem towarzyszy zmarłym w ostatniej drodze, jak i w wielu uroczystościach kościelnych czy gminnych.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

muzyk2014.10.06 20:10
Brawo pomidor !!!!!! brawo
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij