Strażackie zmagania - dzień pierwszy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.12 15:14 / news / czytano 6529 / opinie 0

Pomimo uporczywego deszczu strażacy z ochotniczych jednostek z całego kraju rozpoczęli zmagania w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej zorganizowanej w ten weekend w Szczawnicy.

Dwudniowa impreza rozpoczęła się od Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Szczawnicy, po której brać strażacka zgromadziła się na placu przy dolnej stacji PKL na Palenicę. W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli goście honorowi w osobach: ks. Franciszek Bondek proboszcz szczawnickiej  parafii, ks. Józef Włodarczyk proboszcz parafii Szlachtowa- Jaworki a zarazem kapelan miejscowych jednostek OSP, bryg. inż. Krystyn Bebło komendant PSP w Mysłowicach, Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Łucja Rak prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Szczawnica.

Piotr Gąsienica, dyrektor szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, witając zgromadzone w strugach ulewnego deszczu na placu jednostki OSP podkreślił, że strażacy deszczu się nie boją i go dzisiaj muszą pokochać, bo bez wody tak naprawdę niewiele byłaby warta straż pożarna.

Podobnie jak w poprzedniej edycji klasyfikacja zawodników była drużynowa, do rozgrywek zgłosiło się 55 drużyn z całej Polski z ośmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolskiego a nawet zachodniopomorskiego. Zawody prowadzi i komentuje Jacek Śliwiński, sędzią głównym zawodów jest Andrzej Darlewski. 

Olimpiadę organizują: Dariusz i Zbigniew Tokarscy TOK-BIKE Szczawnica, prezes Christophe Mańkowski THERMALEO Sp. z o.o Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A., Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Szczawnica i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Jutro drugi dzień strażackich zmagań. Jak zapewniają organizatorzy, na placu pod Palenicą w niedzielę drużyny strażackie pojawią się o godzinie 11.00.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij