Szczawnica: Budynek dawnej szkoły sprzedany

Fot. 2018.02.27 22:32 / news / czytano 2253 / opinie 0

Szczawnicki samorząd sprzedał budynek dawnej szkoły podstawowej i filii szkoły muzycznej przy ulicy Jana Wiktora. 

Aktem notarialnym w dniu 27 lutego 2018 roku zakończyła się sprzedaż budynku komunalnego należącego dotychczas do Miasta i Gminy Szczawnica a położonego na ulicy Jana Wiktora. Nieruchomość zabudowana budynkiem o powierzchni użytkowej 588,35 m2 stanowiącej działkę ewid. zmod. nr 1522/4 o powierzchni 0,0950 ha została sprzedana w wyniku przetargu, który odbył się 23 stycznia 2018 r. 

Budynek ten przez długie lata był wykorzystywany przez samorząd Miasta i Gminy Szczawnica jako budynek najpierw szkoły podstawowej a później filii Państwowej Szkoły Muzycznej z Nowego Targu. Przez ostatnie kilka lat ze względu na stan techniczny był wyłączony z eksploatacji. Cena wywoławcza zgodnie z wyceną sporządzoną przez biegłego rzeczoznawcę została określona na poziomie 411 tys. zł.

- Jako miasto nie posiadamy takich możliwości finansowych aby przystosować ten budynek dla potrzeb własnych, tym bardziej że jako zabytkowy obiekt koszt jego remontu będzie z pewnością nie mały. Mam nadzieję, że nowy właściciel szybko upora się z remontem obiektu i kolejny ciekawy architektonicznie i zabytkowy obiekt będzie reklamą Szczawnicy, a nie powodem do wstydu - komentuje sprzedaż burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB burmistrza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij