Biegi w Szczawnicy w najbliższy weekend - zapowiedź

Fot. 2019.04.23 19:25 / news / czytano 1242 / opinie 0

Już 27 kwietnia ruszą 7. Biegi w Szczawnicy, impreza, która na stałe wpisała się w biegowy kalendarz fanów górskich zmagań. 

Na pięciu dystansach wystartuje ponad 2 000 biegaczy. Jednak Biegi w Szczawnicy to nie tylko wyjątkowe zawody, ale również zaplecze Uzdrowiska, które od samego początku historii Biegów dba o zdrowie zawodników.Od lat doceniają oni lecznicze właściwości szczawnickich wód oraz dedykowaną sportowcom kuchnię Dworku Gościnnego. W tym roku będą mogli również odpocząć w dedykowanej im strefie regeneracji. 

Podobnie jak w ubiegłych latach biuro zawodów oraz rejestracja zawodników mieści się w odnowionym Dworku Gościnnym – słynnym centrum kulturalno-rozrywkowym Pienin. W dworkowym Jazz Barze odbędą się wykłady, prelekcje oraz pokazy filmów dotyczących biegania. W tym roku Uzdrowisko Szczawnica przygotowało również strefę regeneracyjną przy mecie, gdzie po górskich zmaganiach zawodnicy będą mogli odpocząć w komfortowych warunkach. Biegacze będą mogli skorzystać z leżaków oraz uzupełnić niedobór płynów słynną szczawnicką wodą leczniczą bogatą w potas i magnez. O nawodnienie będą mogli również zadbać w Pijalni Wód, oferującej 5 szczawnickich wód mineralnych, które skutecznie pomogą uzupełnić gospodarkę mineralną zmęczonego organizmu.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij