Szczawnica: Mobilny Urząd 21 lipca

2016.07.08 09:27 / news / czytano 1251 / opinie 0

Pomogą wypełnić wnioski, wytłumaczą przepisy, dla dzieci przygotowany zostanie kącik zabaw. Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy zaprasza do Szczawnicy na plac obok DH Halka 21 lipca br. w godzinach od 10.00-14.00.

Okres letni jest dobrą okazją do organizowania w plenerze spotkań dla mieszkańców miast. Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy oferują swoim klientom różne formy kontaktu i dlatego w okresie wakacji chcemy dotrzeć do osób, które mają utrudniony dostęp do urzędów. Dlatego też, w wybranych miastach z naszego terenu uruchomiliśmy tzw. „mobilny urząd”.

Na naszym stoisku eksperci ZUS będą udzielać porad związanych z zakresem świadczeń emerytalno-rentowych (przyznawanie emerytur, rent z tytułu niezdolności do pracy, rent socjalnych), zasiłków chorobowych i macierzyńskich. Osoby prowadzące działalność będą mogły skonsultować tematy związane z zasadami prowadzenia tej działalności. Pracownicy pomogą klientom wypełnić dokumenty, wnioski.

Pracownicy Państwowej Inspekcji pracy podpowiedzą jak bezpiecznie podjąć pracę w wakacje, oraz jak zatrudnić sezonowego pracownika. Będzie można bezpłatnie uzyskać poradę prawną i specjalistyczne materiały z zakresu prawa pracy.

Poprzez spotkania z przedstawicielami naszych urzędów chcielibyśmy przeciwdziałać nielegalnemu zatrudnieniu.

Każdy kto odwiedzi nasze stoisko będzie mógł założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, uzyskując tym samym wgląd w swoje konto w ZUS.

Natomiast dla najmłodszych klientów będzie czekać kącik zabaw.

W dniu 21 lipca 2016 r. odwiedzimy Szczawnicę. Informacji i porad i będziemy udzielać  w godzinach od 10.00 do 14.00. plac obok domu towarowego „HALKA”.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij